Ogłoszenie

Wazna wiadomosc w newsach!! Falanga - 

#1 2008-03-28 12:48:59

Barnaba

Szeregowy

Punktów :   

Jak wy to robicie?

Chciałbym się dowiedziec jaka jest wasza taktyka na gre.
Gospodarka? Nieustane attaki? Badania? Co i wjakiej kolejności? Ile macie już koloni? Kiedy zbierać materiały na 3cie miasto.
Prosze o podpowiedź.


B.

Offline

 

#2 2008-03-28 14:42:49

Squrte

Moderator

Punktów :   

Re: Jak wy to robicie?

Ja nie mam zadnego doswiadczenia... to moje pierwsze konto wiec malo woem.. Ale nasza elita mogla by sie cos wypowiedziec xD

Offline

 

#3 2008-03-28 16:46:46

hooah

Weteran

Punktów :   

Re: Jak wy to robicie?

Grałem jeszcze na delcie, od startu ioty praktycznie gram tam tylko eko, konto spadlo do top25
Ikariam to młoda gra, ciągle w wersji beta, albo nawet alpha. Pełna bugów.
Wszelkich podstaw uczyłem się czytając FAQ i forum.
Po lekturze FAQ była analiza wszelkich czasów i kosztów budowy jak i badań, mały element matematyki, trochę kalkulowania jakby się można było prędko rozwinąć

Moim zdaniem nie ma znaczenia jaką ma się pierwszą wyspę. Każda teoretycznie narzuca jakiś styl gry, jednak na samym początku surowce luksusowe mają małe znaczenie.
Moim kluczem do sukcesu było jak najlepsze życie z ludźmi z mojej wyspy, często dokładałem do tartaku kosmiczne kwoty mimo to iż z niego nic nie produkowałem tylko po to żeby sąsiedzi się lepiej rozbudowali, co w przyszłości zaowocuje większymi datkami z ich strony

Na początku wybudowałem akademie na 3 poziom, cenne są tylko badania: studnia, dobrobyt, prasa do winogron, ekspansja.
Po odkryciu prasy do winogron budujemy tawerne, 50 wina z dobrobytu wystarczy na ok 10 godzin, w tym czasie warto byłoby albo wydobywać wino jak się ma na wyspie, albo porozmawiać z sąsiednimi wyspami, na pewno będzie ktoś chętny na nasze dobro luksusowe.
Po odkryciu ekspansji zwolniłem wszystkich naukowców i zbierałem gotówkę na kolonie. Apropos złota to statki handlowe w liczbie 5 kupuje tak szybko jak tylko będziemy mieli złoto.
Do zbierania surowców pomocne okazało się wojsko, które pływało tymi 5 statkami handlowymi. Jednak w małej ilości, 2 procarzy wystarcza w 90% przypadków by splądrować puste miasto.

Jesli nasze pierwsze miasto nie jest na winie polecam kolonizacje na winku. Chyba ze mamy dobrego dostawce to w drugiej kolejnosci potrzebny jest marmur. Krysztalu nie kupujemy, badania ciagle nas nie interesuja.
Zbieramy na koleną kolonie, powinno pojsc stosunkowo szybko.
Mając 3 miasta wypadaloby zeby wsrod nich bylo: wino, marmur, i jesli mamy wybor to chyba jednak krysztal. Będzie potrzebny do badan, poza tym zwykle jest drozszy na bazarze niz siarka.
Teraz mozemy zatrudnic na nowo naukowcow w laboratorium.

Przez cala gre rozbudowujemy tawerny, potem muzea, tak by utrzymywac w miastach euforie. Wysoki przyrost naturalny to podstawa.


Mozliwe ze jak znajde wiecej czasu i checi to napisze poradnik jak szukac farm.



"Samo zwycięstwo nic nie znaczy, trzeba umieć je wykorzystać."
Napoleon Bonaparte

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kirchhoff.pun.pl www.nowaerakhorinisrp.pun.pl www.nomoremt2.pun.pl www.roma.pun.pl www.tibia-ots.pun.pl